طلا و جواهر طلا و جواهر .

طلا و جواهر

پيش بيني قيمت طلا در هفته آينده

پيش بيني قيمت طلا

طلا/ اقتصادي

يك كارشناس بازار طلا و سكه با بيان اينكه افزايش ارزش اونس جهاني در هفته گذشته از كاهش قيمت طلا و سكه در بازار داخلي جلوگيري كرد، گفت: پيش‌بيني‌ها بر آن است كه در هفته آينده با توجه به كاهش تقاضا، داد و ستد و افت ارزش اونس جهاني، ارزش طلا و انواع سكه روند نزولي به خود بگيرند. سايت طلاي آبشده بازر

محمدرضا كشتي‌آراي در گفت‌وگو با ايسنا، اظهار كرد: در هفته گذشته ارزش اونس جهاني به بالاترين نرخ خود در محدوده ۱۵۵۰ دلار رسيد و اين افزايش نرخ عاملي شد تا با وجود تثبيت روند نزولي قيمت‌ها در بازار داخلي، قيمت طلا و انواع سكه با افزايش قيمت مواجه شود.

اين كارشناس بازار طلا و سكه با اشاره به اينكه بازار با ورود به محرم به سمت كاهش قيمت‌ها پيش مي‌رود اما اونس جهاني از اين موضوع جلوگيري كرد، يادآور شد: قيمت سكه تمام در حالي كه كمتر از چهار ميليون و ۱۰۰ هزار تومان بود در پي افزايش ارزش اونس جهاني به محدوده چهار ميليون و ۱۳۰ هزار تومان رسيد كه با اين تفاسير محدوده نوسان سكه در حدود ۵۰ هزار تومان بوده است.

سايت طلاي آبشده بازر

وي ادامه داد: از روز پنج‌شنبه اونس جهاني روند نزولي به خود گرفت و به محدوده ۱۵۱۰ دلار كاهش يافته و طي يك روز اونس جهاني با كاهش ۴۰ تا ۴۵ دلاري مواجه شد كه بررسي‌ها نشان از آن دارد اين افت ارزش اونس جهاني به واسطه كاشه تنش‌هاي اقتصادي ميان چين و آمريكا بوده است.

كشتي‌آراي با اشاره به اينكه قيمت سكه تمام طي يك هفته گذشته در محدوده چهار ميليون و ۸۰ هزار تا چهار ميليون و ۱۳۰ هزار تومان در نوسان بوده است، گفت: در هفته‌هاي گذشته سكه تمام حباب خود را تخليه كرد بود و در چند روز گذشته نيز حباب نيم سكه، ربع سكه و سكه يك گرمي تخليه شد و شرايط به سمتي سوق پيدا كرد كه ارزش سكه‌هاي يك گرمي بعد از مدت‌ها به كمتر از ۹۰۰ هزار تومان رسيده است.

اين كارشناس بازار طلا و سكه بيان كرد: تخليه حباب سكه هاي ريز نشان از آن دارد كه ميزان تقاضا در بازار به شدت كاهش يافته و از سوي ديگر ميزان عرضه افزايش يافته است.

وي در رابطه با آخرين نرخ انواع سكه و طلا گقت: سكه تمام طرح قديم چهار ميليون و ۷۰ هزار تومان، سكه تمام طرح جديد چهار ميليون و ۱۳۰ هزار تومان، نيم سكه دو ميليون و ۱۰۰ هزار تومان، ربع سكه يك ميليون و ۳۱۰ هزار تومان، سكه يك گرمي ۹۱۰ هزار تومان، هر مثقال طلاي خام ۱۷ عيار  يك ميليون و ۷۹۵ هزار تومان و هر گرم طلاي خام ۱۸ عيار ۴۱۴ هزار و ۸۰۰ تومان است.

كشتي‌آراي يادآور شد: پيش‌بيني‌ها براي هفته آينده با توجه به روند كاهشي اونس جهاني، تقاضا و كاهش داد و ستد قيمت طلا و انواع سكه روند كاهشي به خود مي‌گيرد.

منبع: ايسنا


برچسب: ،
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۶ شهريور ۱۳۹۸ساعت: ۱۲:۲۱:۲۳ توسط:وينفرد شفر موضوع:

ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :