طلا و جواهر طلا و جواهر .

طلا و جواهر

9 نكته كه طلافروش ها به شما نمي گويند

9 نكته كه طلا فروش ها به شما نمي گويند

رپورتاژ/براي خريد طلاي عروسي بايد به چند نكته دقت كنيد تا خيالتان از بابت يكي از مهم ترين خريد هاي عروسي راحت باشد. خريدن طلاي عروسي نوعي سرمايه گذاري است.

يكي از چيزهايي كه بسياري از خانم ها با ديدن آن به وجد مي آيند طلا و جواهر است بنابراين اگر شما داماد عزيز تصميم داريد براي عروس خانم طلا و جواهر هديه بخريد، حتما به نكات زير توجه كنيد.

بهترين طلا طلاي 18 عيار است

يك سوالي كه خيلي وقت ها مشتريان از طلافروش ها مي پرسند اين است كه عيار طلايي كه مي خريم چقدر باشد؟ درباره طلا و عيارش چيزي كه وجود دارد و شايد شما از آن اطلاع نداشته باشيد اين است كه پايين ترين عيار طلا، يك عيار است و بالاترين آن 24 عيار. اما اگر قرار باشد بگوييم بهترين نوع عيار براي خريد ايراني ها چيست؟ جواب چيزي نيست غير از طلاي 18 عيار.

 طلاي دست دوم را از قفل آن بشناسيد

سايت طلاي بازر

بازار طلاهاي دست دوم مدت هاست كه داغ است؛ تشخيص طلاي دست اول و دست دوم شايد تا حدودي مشكل باشد. ساده ترين راه براي اين كه دست دوم بودن طلا را تشخيص بدهيد، يك نگاه به ظاهر آن، به خصوص به قفل و بندي است كه در آن به كار رفته. در طلاي دست دوم، اين قسمت ها در مقايسه با بخش هاي ديگر كمتر براق اند و به خاطر استفاده هايي كه از طلا شده، خش هايي هم در اين بخش ها ديده مي شود.

سكه بخريد، نه طلا

اگر هدف تان از خريد طلا، داشتن سرمايه است، بهتر است سكه بخريد. اين به معناي آن نيست كه ارزش سكه و طلا با هم متفاوت است. اين دو ارزش يكساني دارند، اما موقع فروش سكه، سود بيشتري نصيب شما مي شود. سكه اجرت ساخت ندارد، اما وقتي بخواهيد زيورآلات تان را بفروشيد، رقمي براي اجرت ساخت از آن كم مي شود.

سنگ فيروزه را فراموش نكنيد

اگر جزو آن دسته از كساني هستيد كه طرفدار سنگ هاي قيمتي هستند و البته نمي خواهند هزينه گزافي بابت خريدشان بپردازند، توصيه مي كنيم جواهري بخريد كه در آن، از سنگ فيروزه نيشابور استفاده شده باشد. فيروزه با وجود اينكه در ايران قيمت مناسبي دارد، يكي از شناخته شده ترين و البته قيمتي ترين سنگ هاي تزئيني در دنياست.

 

طلاي 24 عيار دروغ است

تحت هيچ شرايطي فريب چيزي به اسم طلاي 24 عيار را نخوريد. تنها طلايي كه 24 عيار خالص است، شمش طلاست و به خاطر اينكه شمش فلز نرمي است، نمي شود به تنهايي از آن زيورآلات ساخت. سازندگان طلا براي اينكه آن را به زيورآلات تبديل كنند، مس و نقره به آن اضافه مي كنند تا با پايين آمدن عيار، قابل ساخت باشد. 

سايت طلا بازر

طلا را از نقره و پلاتين تشخيص دهيد

تشخيص طلا از نقره و پلاتين كار راحتي است. بر اساس يك اصل كلي، بيشتر طلاها با حرف انگليسي K در كنار عددي كه نشان دهنده عيار آن است، بارگذاري مي شوند. نقره ها را با علامت بيضي، مهر مي كنند و پلاتين هم با حروف PT مشخص مي شود، به خاطر همين براي تشخيص اين تفاوت كار سختي نداريد.

طلا فروش ها لزوما مايه دار نيستند

خيلي از مردم فكر مي كنند كه طلافروش ها افراد ثروتمندي هستند. اين تصور شايد به خاطر اين به وجود آمده كه طلا مترادف با پول و سرمايه است و چون طلافروشي در مقايسه با شغل هاي ديگر به سرمايه اوليه بيشتري نياز دارد، پس طلافروش ها از بقيه پولدارترند! اما واقعيت اين طورها هم نيست و سودي كه يك طلافروش ممكن است در طول سال به دست بياورد، حتي از درآمد يك پزشك يا تاجر كمتر باشد.

 

پيشنهاد: طلاي يزد

يكي از سوال هايي كه براي بيشتر خريداران طلا پيش مي آيد، اين است كه طلاي ايتاليايي چقدر بهتر از زيورآلاتي است كه در ايران ساخته مي شود؟ من به عنوان كسي كه سال هاست در اين حوزه حضور داشتم، به جرات مي گويم كه اگر موقع خريد بر سر كشور سازنده ترديد داريد، همه چيز را فراموش كنيد و طلاي يزدي بخريد. طلاي يزد در مقايسه با زيورآلات كشورهايي مثل ايتاليا و هند، ويژگي هاي خاص خودش را دارد. معروف ترين طلاي ايران براي يزد است كه در بيشتر مواقع با مرواريدهاي خاوياري تزئين مي شود و طرفداران خارجي خيلي زيادي هم دارد.

مراقب باشيد ضرر نكنيد

بازار طلا يكي از بازارهايي است كه نوسان قيمتي بالايي دارد و اگر به عنوان سرمايه گذار، تفكر اقتصادي نداشته باشيد، ضرر مي كنيد. طلافروش ها با توجه به تجربه كاري و شگردهاي مخصوص به خود، سرمايه خود را با ميزان ثابتي طلا در سال نگه مي دارند.

 

منبع:ساعت 24


برچسب: ،
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۶ شهريور ۱۳۹۸ساعت: ۰۲:۰۸:۱۵ توسط:وينفرد شفر موضوع:

ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :